خانه / اخبار / مراسم کلنگ زنی چندین طرح محرومیت زدایی در دهستان جوشین ورزقان

مراسم کلنگ زنی چندین طرح محرومیت زدایی در دهستان جوشین ورزقان

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا؛ در راستای محرومیت زدایی از روستاهای محروم استان آذربایجان شرقی مراسم کلنگ زنی چندین طرح عمرانی  با حضور جانشین فرماندهی سپاه عاشورا و نماینده مردم ورزقان در مجلس و مسئولین شهرستان ، در دهستان جوشین شهرستان ورزقان در روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ انجام گرفت.

در این راستا طرح سپتیک فاضلاب روستای سقای در بخش «خاروانای» شهرستان «ورزقان» که بزرگترین مشکل اهالی را برطرف می‌کند کلنگش توسط جانشین سپاه عاشورا و نماینده شهرستان ورزقان به زمین زده شد.
این طرح که تجهیزات آن توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا خریداری شده و آماده نصب است، با برآورد هزینه‌ای ۴۵۰ میلیون تومان احداث خواهد شد و آب تصفیه شده آن قابل استفاده در بخش کشاورزی خواهد بود.
سپتیک تانک ساده‌ترین و پر کاربردترین واحد مورد استفاده در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب‌های بهداشتی – انسانی است. سپتیک تانک مخزنی است که در آن فاضلاب به کمک فرآیندهایی از قبیل ته نشینی، شناورسازی، بیولوژیکی و نی کاری تصفیه می‌گردد.

و در ادامه نیز  طرح آبرسانی در روستای «ینگجه» از توابع بخش «خاروانا» عملیاتی خواهد شد که بلافاصله پس از مساعد شدن آب و هوا با هزینه‌ای بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان شروع می‌گردد.
و همچنین  عملیات مرمت و بازسازی مدرسه روستای ینگجه پروژه‌ای است که با هزینه ۳۰ میلیون تومانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا در تعطیلات عید امسال انجام خواهد شد، نصب دو مخزن بزرگ آب شرب و بهداشتی در روستای جنگلی آستمال طرح دیگری بود که توسط جانشین سپاه عاشورا و نماینده شهرستان ورزقان و فرمانده سپاه ورزقان کلنگ زنی شد.

همچنین ببینید

مخزن پلی اتیلن ۵۰ مترمکعب روستای آستمال

مخزن پلی اتیلن ۵۰ مترمکعب  به منظور جلوگیری از به هدر رفتن آب شرب وذخیره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *